Δευτέρα 27 Ιουνίου 2011

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Ο Αίας Ευόσμου κατέκτησε πανηγυρικά το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων. Είναι το τρίτο στην ιστορία του συλλόγου και το πρώτο μετά από 15 χρόνια καθώς ήταν και πάλι πρωταθλητής το 1995 και το 1996. Στον αγώνα της 3ης ημέρας νίκησε τον Φιλαθλητικό Λαρισαϊκό με 3-0 (25-17, 25-21, 25-19)...

«Είναι το πρώτου μου πρωτάθλημα στο Πανελλήνιο Κορασίδων και έχει ξεχωριστή σημασία για όλους μας. Καταφέραμε

Το τρίτο του Αίαντα

να νικήσουμε τον Βύρωνα και να πάρουμε το πρωτάθλημα. Από αυτή τη γενιά ξεχωρίζουν αρκετές αθλήτριες που θα προχωρήσουν, ενώ υπάρχουν και πολλές εργάτριες. Καλό κουράγιο σε όλους μας...», δήλωσε η προπονήτρια του Αίαντα Ευόσμου Μαρία Γαβαλά.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Γαβαλά): Μυρίδου, Λεριτίδου, Χρυσοφορίδου Σ, Γρηγορίου, Ξενιατιάδου, Χριστινίδου, Σπυρούδη, Χριστοφορίδου Π., Χατζηεστρατιάδου, Γλυκίδου, Πανταζή, Ατματζάκη

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ (Παπαδημητρίου): Αργυροπούλου, Μπενέτη, Βουντά Ε., Βουντά Α., Κουτρουμπή, Κακάτσιου, Μανδουράρη, Νάρη, Γιάννη, Βαβάτσικου

Στον δεύτερο αγώνα της 3ης ημέρας τα Χανιά νίκησαν τον Βύρωνα 3-0 (25-23, 25-20, 25-16) και πήραν την 2η θέση.

ΚΑΤΑΤΑΞΗ: 1.Αίας Ευόσμου, 2.Χανιά, 3.Βύρωνας, 4.Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός.