Πέμπτη 3 Φεβρουαρίου 2011

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ

Την τέταρτη (4) νίκη της πέτυχε χθες το βράδυ η ομάδα μας σε εντός έδρα παιχνίδι για την 2 αγωνιστική του δεύτερου γύρου Α γυναικών ΕΣΠΕΔΑ απέναντι στην ομάδα ΑΟ.ΘΡΙΑΜΒΟΣ με 3-1 σετ (25-17,18-25,27-25,25-20). Οι αθλήτριες μας έπαιξαν απλά βόλεϊ, χωρίς πολλά ατομικά λάθη (εκτός από το 2ο σετ όπου ήταν τραγικές),καλές επιθετικές ενέργειες,θετική άμυνα αλλά κυρίως έπαιξαν για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι έχοντας πολύ καλή ψυχολογία στα κρίσιμα σημεία του αγώνα κυρίως στο 3 και 4 σετ. Αξίζει να σημειωθεί η πολύ καλή παρουσία των Πάλη Λ.(Α),Νικολάκη Ε.(Π) και Νασκιντασβιλι Ζ.(Λ) οι οποίες συμπαρέσυραν και τις άλλες αθλήτριες μας στην νέα επιτυχία.
Επίσης θέλουμε να ευχηθούμε περαστικά και γρήγορα ξανά στα γήπεδα της αθλήτριας Δημοπουλου (Νο 14) της ομάδας ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ η οποία χτύπησε στο γόνατο σε μια προσπάθεια της στο 3 σετ και μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Γ.Κ.Νικαιας.
Η σύνθεση της ομάδας μας:
Σταυροπουλου,Τριανταφυλλίδη,Πάλη,Ζωρζου,Νικολάκη Ε,Χριστοφη,Νασκιντασβιλι(λ).
Έπαιξαν επίσης οι Θηραίου, Κολυαρδου Μ. Την 12αδα συμπλήρωναν οι Κολυαρδου Ο.,Παπουτσιαν Ε.,Κωστάκη Χ.
Η διαιτησία των κκ. Τοψιδελη Π. και Τσακα Σ. ήταν καλή με λιγα λαθη και τια τις δυο ομαδες. Πρέπει όμως να τονίσω την πολύ καλή παρουσία του Β' διαιτητή που βοήθησε σε μεγάλο βαθμό τον Α' διαιτητή,μπράβο του .