Πέμπτη 27 Ιανουαρίου 2011

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ

Την τρίτη (3) νίκη της πέτυχε χθες το βράδυ η ομάδα μας σε εκτός έδρα παιχνίδι για την 1 αγωνιστική του δεύτερου γύρου Α γυναικών ΕΣΠΕΔΑ απέναντι στην ομάδα της ΑΟ.ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ με 0-3 σετ (20-25,23-25,22-25). Οι αθλήτριες μας έπαιξαν απλά βόλεϊ, χωρίς πολλά ατομικά λάθη,καλές επιθετικές ενέργειες,θετική άμυνα αλλά κυρίως έπαιξαν έχοντας πολύ καλή ψυχολογία στα κρίσιμα σημεία του αγώνα κυρίως στο 2 σετ που το γύρισαν ενώ ήταν πίσω με 19-12 σε 23-25 και στο 3 σετ που η αντίπαλη ομάδα κάλυψε μια διαφορά 8 πόντων και έγινε 22-22 αντέδρασαν σε 22-25.
Η σύνθεση της ομάδας μας:
Σταυροπουλου,Τριανταφυλλίδη,Πάλη,Ζωρζου,Νικολάκη Ε,Χριστοφη,Νασκιντασβιλι(λ).
Την 12αδα συμπλήρωναν οι Θηραίου, Κολυαρδου Ο,Κολυαρδου Μ.,Παπουτσιαν Ε.,Κωστάκη Χ.
Η διαιτησία των κκ. Μιχαηλογλου Κ. και Χαρακιδα Α. ήταν πολύ καλή ,μπράβο και συγχαρητήρια και στους δυο .
Βέβαια όλα αυτά είναι χωρίς καμία σημασία όταν έχεις χάσει δικό σου άνθρωπο όπως ήταν η Γιώτα μας για την οποία αξίζει να σημειωθεί ότι πριν από την έναρξη των παιχνιδιών κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή ως φόρος τιμής για τον άδικο χαμό της .