Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

Α.Ε. Ρέντη - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων: 0 - 3

Με ήττα ξεκίνησε τον 2ο γύρο η ομάδα των κορασίδων μας. Έχασε από την ομάδα του Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων με 0-3.
     Η ομάδα του Μίλωνα σαφώς καλύτερη από τη δική μας κέρδισε δίκαια εκμεταλλευόμενη τα λάθη της ομάδας και την απειρία των νέων αθλητριών που προωθούνται από τις ακαδημίες μας. Παρότι στα δύο πρώτα σετ η ομάδα ξεκίνησε καλά, αυτό δεν στάθηκε ικανό να κερδίσει κάποιο σετ. Το τρίτο σετ ήταν μια τυπική διαδικασία.
     Τελειώνοντας θα θέλαμε να κάνουμε ένα γενικό σχόλιο για τη συμπεριφορά κάποιων "φιλάθλων" όχι μόνο για το συγκεκριμένο αγώνα. Αθλητισμός εκτός των άλλων σημαίνει και σεβασμός στον αντίπαλο όποιος και εάν είναι αυτός. Μη ξεχνάτε ότι συνοδεύετε παιδιά και θα πρέπει να δείχνετε το καλό παράδειγμα.

Σχεδόν άριστη η διαιτησία των κκ. Μενεσλή και Μωραγιάννη.

Α.Ε. Ρέντη: Μενδρινός Γ. (Προπονητής), Νικολάκη Ε., Σταυροπούλου Α., Καφίρη Μ., Καστρή Κ., Ρακανίδη Δ., Καραμαλέγκου Σ., Λαμτσελάρι Ε., Πετράκη Ι., Γλυκοφρύδη Θ., Σκορδίλη Ε., Μεταξά Α.