Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2012

Α.Ε. Ρέντη - Α.Γ.Ο.Γ. Ευρυάλη: 3 - 0

Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του γυναικείου πρωταθλήματος η ομάδα μας νίκησε την ομάδα του Α.Γ.Ο.Γ. Ευρυάλη με σκορ 3-0. Η ομάδα εμφανίστηκε σοβαρή, μείωσε τα λάθη της σε ποσοστό πάνω από 50% σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι και δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης. Το πρώτο σετ ξεκίνησε ιδανικά με σκορ 10-1, συνεχίστηκε με 18-8 και τελείωσε σε 20 λεπτά με σκορ 25-14. Στο δεύτερο σετ η αντίπαλη ομάδα μας δημιούργησε αρκετά προβλήματα με αποτέλεσμα το σκορ να φτάσει στο 21-21. Από το σημείο εκείνο η ομάδα μας μείωσε τα λάθη της και κατάφερε να κερδίσει το σετ με 25-21. Στο τρίτο σετ η εξέλιξη ήταν περίπου ίδια με το πρώτο σετ με τελικό σκορ 25-16.
Στο παιχνίδι αυτό φάνηκε για μια ακόμα φορά ότι αυτή η ομάδα εάν πιστέψει στις ικανότητες, στο ταλέντο και τις δυνάμεις που έχει θα κάνει μια πολύ καλή πορεία στο πρωτάθλημα.
Η ομάδα του Α.Γ.Ο.Γ. Ευρυάλη είναι μια πολύ καλή ομάδα με καλά στοιχεία και είμαστε σίγουροι ότι θα δημιουργήσει πολλά προβλήματα στου αντιπάλους της.
Θα θέλαμε για μία ακόμα φορά να δώσουμε συγχαρητήρια στα κορίτσια μας για την εμφάνισή τους αυτή.