Δευτέρα 10 Μαΐου 2010

ΝΕΑ ΝΙΚΗ = ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΣΠΕΔΑ

Χθες η ομάδα μας παίζοντας καλό βόλεϊ κέρδισε στο κλειστό του Περάματος την ομάδα του Ερμή Περάματος με 3 - 0 σετ. Οι αθλήτριες μας παίζοντας πολύ καλή άμυνα και σε συνδυασμό με τις θετικές ενέργειες στην επίθεση και το μπλοκ πήραν τα (2) δυο πρώτα σετ με 8 - 25 και 11 - 25. Στο (3) σετ η ομάδα μας συνάντησε μεγαλύτερη αντίσταση από την αντίπαλη ομάδα και το πήρε πιο δύσκολα με 20 -25.Θα πρέπει να αναφέρουμε ότι η ομάδα μας σε αυτό το σετ έπαιξε με πολλές αλλαγές δίνοντας έτσι την δυνατότητα σε όλες τις αθλήτριες ο προπονητής μας να αγωνισθούν Αξίζει να σημειωθεί η συμμετοχή της πασαδορου Σταυροπουλου Ν η οποία ξεκίνησε το βόλεϊ στην αρχή της φετινής σεζόν και έχει καταφέρει πολλά μέσα σε αυτούς τους μήνες
Η σύνθεση της ομάδας μας ήταν Πάλι,Νασκιντασβιλι,Θηραίου,Σταυροπουλου Μ,Νικολακη,Τριανταφυλλιδου. Αλλαγές έπαιξαν οι αθλήτριες Παπουτσιαν,
Σταυροπουλου Α,Κασιδιάρη, συμμετοχή είχε το λίμπερο Παυλοπουλου, προπονητής Δακορωνης Ι ο οποίος αντικαθιστά τον Νικολάκη Σ (λόγω τιμωρίας).
Η ομάδα μας με αυτή την νίκη ΕΞΑΣΦΆΛΙΣΕ και μαθηματικά την άνοδο της στην Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΣΠΕΔΑ την πρώτη χρονιά δημιουργίας της. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στην επιτροπή διοίκησης βόλεϊ (κον Α.ΝΙΚΟΛΑΚΗ,κον Ε.ΠΑΠΟΥΤΣΙΑΝ,κον Η.ΒΑΚΑΛΑΚΗ) στον προπονητή μας κον Σ.ΝΙΚΟΛΑΚΗ και φυσικά στις αθλήτριες μας .