Πέμπτη 6 Νοεμβρίου 2014

ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ - Α.Ε.ΡΕΝΤΗ 3-1 (γυναίκες)

Χθες πραγματοποιήθηκε ο τρίτος αγώνας της ομάδας μας για το πρωτάθλημα γυναικών ΕΣΠΕΔΑ. Η ομάδα μας έχασε στον εκτός έδρας αγώνα μας από την ομάδα του ΑΟ Αιγάλεω με 3-1 σετ  πραγματοποιώντας καλύτερη εμφάνιση από τα προηγούμενα δυο παιχνίδια του πρωταθλήματος αλλά και πάλι δεν απέφυγε τα ατομικά λάθη, ειδικά στο δεύτερο σετ , τα οποία σε συνδυασμό με το ότι απέναντί μας υπήρχε η πολύ καλή ομάδα του Αιγάλεω που πρωταγωνιστεί τα τελευταία χρόνια στην κατηγορία μας, και η οποία έπαιξε πολύ καλά έφεραν την ήττα.
Η ομάδα μας κέρδισε το πρώτο σετ,το δεύτερο το Αιγάλεω το πήρε άνετα και τα άλλα 2 σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.
Συγχαρητήρια στην ομάδα του ΑΟ Αιγάλεω για την δίκαιη νίκη τους και την άριστη φιλοξενία τους.

Εμείς συνεχίζουμε στηρίζουμε και πιστεύουμε πως με την επιστροφή α) των δυο αθλητριών από τραυματισμό Τσιμηλα, Καραπιπερη και β) των αθλητριών που ήδη αγωνίζονται σε άλλη θέση, στην κανονική τους θέση η ομάδα μας θα αποδώσει καλύτερα, χωρίς αυτό να αποτελεί δικαιολογία για ότι έχουμε κάνει έως τώρα (αγωνιστικά).