Πέμπτη 19 Ιουνίου 2014

1ος ΑΓΩΝΑΣ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ Α.Ε.ΡΕΝΤΗ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 0-3

Χθές Τετάρτη στο Νέο Κλειστό  Ρέντη η ομάδα γυναικών μας (τμήμα που αποτελείται από γυναίκες που δεν έχουν δελτίο σε ομάδες) και συμμετέχει στο τουρνουά ερασιτεχνών αθλητριών της ΕΣΠΕΔΑ, γνώρισε στον πρώτο αγώνα της τελικής φάσης την  ήττα  από την αντίστοιχη ομάδα του Πήγασου Χαΐδαρίου με 3-0 σετ. Ήταν πραγματικά ένας εξαίσιος αγώνας μεταξύ δυο ισάξιων ομάδων με πραγματικά ωραίες φάσεις τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες αφού τα σετ κρίθηκαν στους τελευταίους πόντους. Δυο ομάδες που έδειξαν αγωνιστικά ότι δίκαια έφθασαν στην τελική φάση.
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Πήγασου για την δίκαιη νίκη τους και στην ομάδα μας για την προσπάθεια της.
Εμείς έχουμε ακόμη μια ευκαιρία να φέρουμε την σειρά σε τρίτο παιχνίδι, και η ομάδα του Πήγασου Χαΐδαρίου να τελειώσει την σειρά με δεύτερη νίκη
Το τι θα γίνει θα το μάθουμε την επόμενη εβδομάδα.
Επίσης πολλά συγχαρητήρια στους Διαιτητές κ.Παπαχατζη και κα Σιδερη για την άψογη πραγματικά διαιτησία τους.