Τρίτη 17 Φεβρουαρίου 2015

ΝΙΚΕΣ 2 X 3 ΓΙΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

Ξεκινάμε με το παιχνίδι παγκορασίδων Α' που έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στον Νέο Κλειστό Ρέντη με αντίπαλο την ομάδα του Έσπερου Καλλιθέας.  Το ξεκίνημα δεν ήταν καλό για την ομάδα μας αφού η ομάδα του Έσπερου Καλλιθέας, νίκησε το πρώτο σετ.  Τα άλλα τρία σετ με μείωση των λαθών της άμυνας μας και  την αγωνιστική άνοδος των αθλητριών της ομάδας μας κατάφεραν και τα κέρδισαν  κάνοντας το  3-1.

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: 3-1

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ. ΔΡΟΣΙΝΟΥ (ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ), ΜΠΑΝΠΗ ΙΩΑΝΝΑ, ΒΑΚΑΛΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ,
ΧΥΣΟΛΛΜΑΡΙΑΝΝΑ,  ΛΥΧΝΑΡΑ ΛΥΔΙΑ, ΚΡΕΜΜΥΔΑ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΗ,
 ΠΕΤΡΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, ΚΕΣΙΣΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΜΑΝΝΕ ΗΡΩ,
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ, ΚΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΜΑΥΡΟΥΚΛΗ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ

Συνεχίζουμε με το επόμενο στη σειρά παιχνίδι εντος έδρας της ερασιτεχνικής μας ομάδας γυναικών που έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στις 17.00 στον Νέο Κλειστό Ρέντη με αντίπαλο την ομάδα της Πετρούπολης για την 3η αγωνιστική. Η ομάδα μας παίζοντας κατά διαστήματα καλό βόλεϊ νίκησε την αντίπαλη ομάδα με 3-0 σετ και πέτυχε την δεύτερη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ – ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ: 3-0

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΟΣ (ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ), ΒΑΛΣΑΜΙΔΟΥ, ΣΜΥΡΛΟΓΛΟΥ, ΛΥΤΙΝΑ, ΜΗΤΡΟΣΥΛΗ, ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑ, ΞΕΝΑΚΗ, ΚΑΛΑΦΑΤΗ,  ΜΠΑΛΙΟΥ

Τέλος η ομάδα μας Παγκορασίδες Β' στο παιχνίδι που έκλεισε τις αγωνιστικές μας υποχρεώσεις της χθεσινής ημέρας στο κλειστό του Χαϊδαρίου το απόγευμα έχασε από την αντίστοιχη ομάδα του Θριάμβου με 3-1σετ . Πολύ κακός αγώνας  από την ομάδα μας αλλά για τα πρωτάκια μας στους αγωνιστικούς χώρους μέχρι να μάθουν θα τα έχουν αυτά. Ένα μεγάλο ευχαριστώ για την πολύ καλή φιλοξενία.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ - Α.Ε.ΡΕΝΤΗ : 3-1