Πέμπτη 17 Μαρτίου 2011

Ήττα για την ομάδα μας

Ήττα για την ομάδα μας την 8 αγωνιστική του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος στον εκτός έδρα αγώνα με αντίπαλο την πολύ καλή ομάδα του Πορφυρα με 3-0 σετ (25-20,25-14,25-21). Το θετικό για εμάς ήταν η συνέχεια των καλών εμφανίσεων με εξαίρεση την αρχή του 2 σετ όπου εμφανίστηκαν πάλι τα συνεχόμενα λάθη. Ο Πορφύρας ήταν καλύτερος και έδειξε με το παιχνίδι του ότι διαθέτει καλύτερες λύσεις από εμάς. Τώρα μπροστά μας υπάρχουν τρεις αγώνες φωτιά που θα πρέπει να δείξουμε χαραχτήρα σαν ομάδα για να έρθει η επίτευξη της παραμονής στην κατηγορία.
Η σύνθεση της ομάδας μας: Σταυροπουλου,Τριανταφυλλίδη,Πάλη,Ζωρζου,Νικολάκη,Κολυαρδου Μ,Νασκιντασβιλι(λ). Έπαιξαν επίσης οι Μοκα,Θηραίου . Την 12αδα συμπλήρωναν οι Κολυαρδου Ο.Παπουτσιαν ,Κωστάκη.
Η διαιτησία των κκ. Τσιμπινου και Τσακα ήταν πολύ καλή. Συγχαρητήρια και στους δυο.
Η διοίκηση της ομάδας μας ευχαριστεί για την άψογη φιλοξενία τους ανθρώπους του Πορφύρα κ.κ Δελαγραμματικα και Κελέκο που βρίσκονται πάντα κοντά στην ομάδα τους και αγωνιούν για αυτήν.

Η ΕΣΠΕΔΑ ΔΙΚΑΙΩΣΕ ΤΗΝ ΕΥΡΥΑΛΗ

Με χθεσινή του απόφαση το δ.σ. της ΕΣΠΕΔΑ, αποφάσισε με ψήφους 6 υπέρ, 1 κατά και 2 λευκά να κάνει δεκτή την ένσταση του ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ, για αντικανονική συμμετοχή της αθλήτριας Ευαγγελίας ΧΟΝΔΡΟΥ στο μεταξύ τους αγώνα που είχε λήξει με 3-1 υπέρ της ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ.
Έτσι αφαιρούνται οι 3 βαθμοί της νίκης, οι οποίοι προστίθενται στην ΕΥΡΥΑΛΗ, συν 3 βαθμοί από το μηδενισμό. Σύνολο 6
Η ενημέρωση έγινε στις 11:17 σήμερα με fax.
Ο σύλλογος της ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ θα αντιδράσει μετά το σημερινό έκτακτο δ.σ.