Παρασκευή 8 Μαρτίου 2013

Α.Ε. Ρέντη - Άρης Αμφιάλης: 3 - 2

Στα πλαίσια  διεξαγωγής της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' Γυναικών η ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα του Άρη Αμφιάλης και επικράτησε με σκορ 3-2 (22-25, 25-17, 25-15, 22-25, 15-10).
Στο πρώτο σετ η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά, πήρε το προβάδισμα στο σκορ μέχρι το σημείο του 14-7. Η συνέχεια, απρόβλεπτη. Αδικαιολόγητα λάθη τα οποία προήλθαν είτε από επιπολαιότητα, είτε από χαλαρότητα, είτε από εφησυχασμό, έβαλαν τον αντίπαλο σιγά σιγά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να ανατραπεί το σκορ και να χαθεί το σετ.
Το δεύτερο και τρίτο σετ η ομάδα μας αφυπνίστηκε και τα κατέκτησε σχετικά εύκολα. Στο τέταρτο σετ λειτούργησε ακριβώς όπως και στο πρώτο. Ενώ προηγήθηκε με σκορ 17-12, στην συνέχεια επανέλαβε την εικόνα του πρώτου σετ. Ως αποτέλεσμα ήταν να χαθεί το τέταρτο σετ και πλέον να φτάσουμε για μια ακόμη φορά στον δεύτερο γύρο να κερδίσουμε τον αγώνα στο τάι μπρέικ με σκορ 15-10.
Τέλος θα θέλαμε να συγχαρούμε τον Άρη Αμφιάλης για την ομολογουμένως εξαιρετική του απόδοση στον συγκεκριμένο αγώνα.