Πέμπτη 5 Απριλίου 2012

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΜΕ ΚΑΛΗ ΑΠΟΔΟΣΗ

Με ήττα συνέχισε στον δεύτερο γύρο σε εκτός έδρας παιχνίδι για την 8 αγωνιστική η γυναικεία ομάδα μας στο γήπεδο Σαλπέας απέναντι στην ομάδα ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ με 3-0 σετ ( 25-7,25-21,25-16 ). Η ομάδα μας πραγματοποίησε αρκετά καλή εμφάνιση μόνο στα δυο σετ (2,3) ενώ στο πρώτο (1) σετ με την παρουσία της έδειχνε να βρίσκεται αλλού. Στα δυο επόμενα σετ τα κορίτσια μας ξύπνησαν και παίζοντας πολύ καλή άμυνα και με έξυπνο τρόπο στην επίθεση ανέβηκαν επίπεδο και διεκδίκησαν με αξιώσεις ιδιαίτερα το 2 σετ. Εκεί βέβαια μίλησε η εμπειρία και η καλύτερη ποιότητα των αθλητριών της αντίπαλης ομάδας και πήραν και τα δυο αυτά σετ. Εμείς μένουμε με την καλή παρουσία σε γενικές γραμμές και με την σημείωση ότι ο μέσος όρος των αθλητριών μας που προέρχεται από τις ακαδημίες μας στο χθεσινό παιχνίδι ήταν 17 χρονών και σε αριθμό οι 7 στις 11. Βέβαια παίζαμε με την πρωταθλήτρια ομάδα της κατηγορίας μας και αυτό αποδεικνύεται και από την αγωνιστική της συμπεριφορά (ήταν μακράν η καλύτερη και πιο σταθερή ομάδα) αλλά και από την βαθμολογική της θέση που είναι δίκαιη εκατό τοις εκατό. Εμείς σαν αθλητικό τμήμα βόλεϊ δίνουμε τα συγχαρητήρια μας και τους ευχόμαστε καλή επιτυχία στην Α2.
Αριστη η διαιτησία των Καψάσκη--Γιατράκου.
Α.Ε.ΡΕΝΤΗ ( Μενδρινός ) Νικολάκη, Καραπιπέρη, Φικάι, Μ.Κολιάρδου, Πάλι, Τριανταφυλλίδου, Παπιουτσιάν, Νασκιντασβίλι, Μουτάφη, Παπαιωάννου.
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ( Γκούντας ) Μανωλάκου, Μπαλή, Καράκου,Τσαπούρη, Δήμα, Γρηγορίου, Χαλβατζή, Θεοχάρη, Γκούρα, Δελαγραμμάτικα, Κουτσιβίτη.