Παρασκευή 7 Φεβρουαρίου 2014

Α.Ε. Ρέντη - Α.Ο.Ν.Αργυρούπολη: 1 - 3

Σε έναν πάρα πολύ καλό αγώνα η ομάδα μας έχασε από την αντίστοιχη του Α.Ο.Ν.Α. με σκορ 1-3. Στο πρώτο σετ η ομάδα μας ξεκίνησε αρκετά καλά προβληματίζοντας αρκετά την αντίπαλη ομάδα 3-1, 7-8. Η συνέχεια δεν ήταν αντίστοιχη και το σκορ έφτασε στο 9-14. Στο σημείο αυτό η ομάδα μας ισορρόπησε τον αγώνα φτάνοντας το σκορ σε 16-17. Τελικά το σκορ έκλεισε στο 18-25. Στο δεύτερο σετ η ανωτερότητα της Αργυρούπολης ήταν εμφανής και η απόδοση της ομάδας μας δεν ήταν η αναμενόμενη με αποτέλεσμα το σκορ να διαμορφωθεί σε 4-6,  9-13, 12-18 και 13-25.  Στο τρίτο σετ παρότι η Αργυρούπολη ξεκίνησε δυνατά 1-3 η ομάδα μας με πολύ καλή εμφάνιση κέρδισε το σετ με τελικό σκορ 25-16 (4-4, 11-9, 15-12, 22-16). Το τελευταίο σετ παρότι ξεκίνησε ισορροπημένα και για τις δύο ομάδες 2-1, 5-4 η αντίπαλη ομάδα άρχισε να αποκτά μια διαφορά ασφαλείας 9-13, 11-16, 16-20. Στη συνέχεια η ομάδα μας μείωσε το σκορ σε απόσταση βολής με πολύ προσοχή και καλό βόλεϋ σε 20-22, 21-23. Η συνέχεια όμως δεν ήταν η αναμενόμενη. Με δύο συνεχόμενα λάθη η ομάδα μας έχασε το σετ με 21-25 και τον αγώνα με 1-3.
Σε γενικές γραμμές οι φίλαθλοι απόλαυσαν έναν πολύ καλό αγώνα και από τις δύο ομάδες. Δίκαιη η νίκη του Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης.

Με λάθη η διαιτησία του κ. Μόσιαλου. Καλή η διαιτησία της κ. Δαλέκου. Άψογο φύλλο αγώνα από την κ. Μητροπούλου.

ΑΕ Ρέντη: (Μενδρινός Γ.) Χρήστου Α., Δούκα Σ., Χριστολουκά Π., Τσιμηλά Ε., Βατικιώτη Α., Γιαβασοπούλου Ε., Καφίρη Μ.,  Σταυροπούλου Α., Σταυροπούλου Μ., Καραπιπέρη Μ., Καλαφάτη Ζ., Παπαϊωάννου Μ.

Α.Ο.Ν.Αργυρούπολη: (Μυτσκίδης Χ.) Βάγια Γ., Γούλα Ε., Χαλκίδου  Τ., Μπουντουρογλου Μ., Καραμπάγια Ε., Μαθιουδάκη Ε., Πολυμερά Ι., Λουκατάρη Φ., Γκότση Γ., Σκούνα Ε., Σκυλλάκου Β.