Πέμπτη 19 Ιανουαρίου 2012

ΤΕΤΑΡΤΗ ΗΤΤΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚEΙΑ ΟΜΑΔΑ

Ήττα για τις αθλήτριες της γυναικείας ομάδας μας εντός έδρας στο όγδοο επίσημο παιχνίδι της σεζόν με την ομάδα του ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑ 1-3 σετ (25-20, 18-25,14-25,13-25).
Για τον αγώνα θα αναρτήσω το παρακάτω κείμενο από το blog του Πορφύρα γιατί απλά συμφωνούμε με αυτό.
''Η αλήθεια είναι ότι ο Πορφύρας νίκησε δίκαια. Αλλά, ακριβές είναι και ότι στο πρώτο σετ παίξαμε τόσο άσχημα όσο μάλλον καμία άλλη φορά εφέτος και δε σεβασθήκαμε τους γηπεδούχους που μας τιμώρησαν καθώς αν και έχαναν με 17-15, επικράτησαν με 25-20 με ένα σερί 10-3.Ακολούθησε αλλαγή στη λογική με την οποία αντιμετωπίσαμε το παιχνίδι, οι ισορροπίες διαφοροποιήθηκαν και ο Πορφύρας κυριάρχησε, αν και πιστεύουμε, όπως συμφωνήσαμε με τους φίλους του Ρέντη μετά από το παιχνίδι, ότι την καλύτερη απόδοση του ο Ρέντης την είχε στο δεύτερο σετ και ας το έχασε, μετά από όμορφο αγώνα 25 λεπτών, με 25-18.

Στο τρίτο και στο τέταρτο σετ ο Πορφύρας ήταν ανεβασμένος, δεν είχε ουσιαστικά προβλήματα αν και ο Ρέντης προσπάθησε πιεστικά και δεν άφησε ούτε μία φάση δίχως να την παλέψει με αγωνιστικότητα και πείσμα και μπράβο του''.