Κυριακή 25 Απριλίου 2010

ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ

Σήμερα στο γήπεδό μας (Νέο κλειστό Ρέντη) οι γυναίκες μας επικράτησαν άνετα 3-0 επί ενός αντιπάλου που ομολογουμένως τον περιμέναμε πιο δυνατό τον Ευριπίδη Σαλαμίνας Τα κορίτσια μας παίζοντας πολύ καλή άμυνα στο πρώτο (1) σετ ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ και το μόνο που έδινε πόντους στον αντίπαλο ήταν τα λάθη της επίθεσή μας τελειώνοντας το σετ 25 -19. Στα άλλα δυο σετ οι αθλήτριες μας βελτίωσαν πολύ την επίθεση και τα πράγματα έγιναν εύκολα κερδίζοντας τα 25 -12 , 25 -09. Η εικόνα της ομάδας μας ήταν σαφώς βελτιωμένη από το προηγούμενο παιχνίδι κάτι που δείχνει ότι τα λόγια του προπονητή μας αλλά και της διοίκησης όλη την εβδομάδα έπιασαν τόπο Πιστεύουμε στις δυνατότητες τους και το σπουδαιότερο υπολογίζουμε σε αυτές για το μέλλον. Η σύνθεση μας ήταν:Πάλι,Σταυρόπουλου Μ,Θηραίου,Κολυαρδου,Νικολάκη,Παυλοπουλου (λ),Τριανταφυλλιδου. Έπαιξαν ως αλλαγές : Καλύβα,Παπουτσιαν,Σταυροπουλου Α,Μοκα.Την 12αδα συμπλήρωνε η Νασκιντασβιλι. Προπονητής της ομάδας μας. Γιάννης Δακορωνης ο οποίος αντικαθιστά τον Σ Νικολάκη λόγω τιμωρίας .
Η διαιτησία των κυρίων Μιχαηλογλου,Σαχινιδη ήταν καλή .