Α' ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΣΠΕΔΑ ΤΙ ΕΙΧΕΣ ΓΙΑΝΝΗ ΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ.20/01/11
ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ - ΑΕ ΡΕΝΤΗ 3-1
(20-25,25-16,25-20,25-20)
ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ 27/01/11
Την τρίτη (3) νίκη της πέτυχε χθες το βράδυ η ομάδα μας σε εκτός έδρα παιχνίδι για την 1 αγωνιστική του δεύτερου γύρου Α γυναικών ΕΣΠΕΔΑ απέναντι στην ομάδα της ΑΟ.ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ με 0-3 σετ (20-25,23-25,22-25).

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ 03/02/11
Την τέταρτη (4) νίκη της πέτυχε χθες το βράδυ η ομάδα μας σε εντός έδρα παιχνίδι για την 2 αγωνιστική του δεύτερου γύρου Α γυναικών ΕΣΠΕΔΑ απέναντι στην ομάδα ΑΟ.ΘΡΙΑΜΒΟΣ με 3-1 σετ (25-17,18-25,27-25,25-20).

Ήττα για την ομάδα μας 10/02/11
Ήττα για την ομάδα μας την 3 αγωνιστική του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος στον εκτός έδρα αγώνα με αντίπαλο την πολύ καλή ομάδα της Ηλιούπολης με 3-0 σετ (25-16,25-15,25-23) η οποία σε συνδυασμό με την νίκη της Ίριδας απέναντι στο Ίλιο μας έφερε πάλι στις τρεις τελευταίες θέσεις του υποβιβασμού (10τη).

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ 17/02/11
Την πέμπτη (5) νίκη της πέτυχε χθες το βράδυ η ομάδα μας σε εντός έδρα παιχνίδι για την 4 αγωνιστική του δεύτερου γύρου Α γυναικών ΕΣΠΕΔΑ απέναντι στην ομάδα ΔΑΣ.ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ με 3-1 σετ (22-25,28-26,25-23,25-19).

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ 03/03/11
Ήττα για την ομάδα μας στο εκτός έδρας παιχνίδι. ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ-Α.Ε.ΡΕΝΤΗ 3-0 (25-17,25-16,25-23).

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ 10/03/11
Την έκτη (6) νίκη της πέτυχε χθες το βράδυ η ομάδα μας σε εντός έδρα παιχνίδι για την 7 αγωνιστική του δεύτερου γύρου Α γυναικών ΕΣΠΕΔΑ απέναντι στην ομάδα ΓΑΝΣ.ΙΡΙΔΑ με 3-1 σετ (25-23,14-25,31-29,25-22).

Ήττα για την ομάδα μας 17/03/11
Ήττα για την ομάδα μας την 8 αγωνιστική του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος στον εκτός έδρα αγώνα με αντίπαλο την πολύ καλή ομάδα του Πορφυρα με 3-0 σετ (25-20,25-14,25-21).

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ 24/03/11
Την έβδομη (7) νίκη της πέτυχε χθες το βράδυ η ομάδα μας σε εντός έδρα παιχνίδι για την 9 αγωνιστική του δεύτερου γύρου Α γυναικών ΕΣΠΕΔΑ απέναντι στην πολύ καλή ομάδα ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ με 3-2 σετ (25-23,27-25,13-25,15-25,15-13).

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ - ΑΓΟ ΕΥΡΥΑΛΗ 3-1. ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ .07/04/11
Την όγδοη (8) νίκη στο πρωτάθλημα που της χάρισε την παραμονή της πέτυχε χθες το βράδυ η ομάδα μας σε εντός έδρα παιχνίδι για την 11 αγωνιστική του δεύτερου γύρου Α γυναικών ΕΣΠΕΔΑ απέναντι στην ομάδα ΑΓΟ ΕΥΡΥΑΛΗΣ με 3-1 σετ (25-20,32-30,23-25,25-13).

Η ομάδας μας:
(Μενδρινος) Σταυροπουλου,Τριανταφυλλίδη,Πάλη,Ζωρζου,Νικολάκη,Χριστοφη,
Νασκιντασβιλι(λ), Μοκα, Θηραίου, Κωστάκη,Παπουτσιαν,Παπαιωαννου, Κολυαρδου Ο.

ΑΠΟΨΕΙΣ
Μια εβδομάδα μετά το τέλος της αγωνιστικής περιόδου Α' Κατηγορίας γυναικών ΕΣΠΕΔΑ 2010-11 νιώθω την ανάγκη να πω μερικά λόγια - αλήθειες για την ομάδα μου και όχι μόνο.
Η ομάδα μας ξεκίνησε τον δεύτερο γύρο (με μόλις 4 βαθμούς κληρονομιά από τον πρώτο γύρο) έχοντας ως πρώτο στόχο την κατάκτηση των έξι (6) νικών στα παιχνίδια της έδρας μας και μάλιστα με καθαρό αποτέλεσμα 3-0 η 3-1 όπου θα μας έδιναν άλλους 18 πόντους ,σύνολο 22 και σαν δεύτερο στόχο ότι μαζέψουμε από τα πέντε (5) παιχνίδια εκτός έδρας .Ξέραμε ότι ήταν ένας δύσκολος δρόμος που έπρεπε να διανύσουμε μόνοι μας και χωρίς να περιμένουμε την οποιαδήποτε ''βοήθεια'' κάτι το οποίο οι αρχές μας δεν θα το επέτρεπαν να συμβεί γιατί πιστεύουμε ότι η προσπάθεια και ο ιδρώτας των αθλητών γενικά είναι αυτός ο ένας και μοναδικός παράγοντας που πρέπει να αποτυπώνεται στον βαθμολογικό πίνακα και όχι οι χειραψίες παραγόντων διαφόρων σωματείων κάτω από το τραπέζι. Με αυτό το σκεπτικό τα κορίτσια του συλλόγου μας τα κατάφεραν μαζεύοντας 17 βαθμούς (1.Ίλιο 3-0 2. Θρίαμβο 3-1 3.Δραπετσώνα 3-1 4.Ίριδα 3-1 5.Ευρυαλη 3-1 και Αργυρούπολη 3-2) και κέρδισαν με αυτό τον τρόπο πανάξια την παραμονή τους στη κατηγορία παίζοντας μέσα και μόνο μέσα στους αγωνιστικούς χώρους χωρίς καμιά αντίπαλη ομάδα μεγάλη - μικρή να μας χαριστή γεγονός που κάνει εμάς την διοίκηση του συλλόγου πραγματικά υπερήφανους και μας δίνει το δικαίωμα να κοιτάμε όλους τους αντιπάλους μας κατευθείαν στα μάτια .

ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΜΕ ΝΙΚΗ 17/11/11
Νίκη για τις αθλήτριες της γυναικείας ομάδας μας στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της σεζόν.
Οι αθλήτριες μας έδειξαν να μην επηρεάζονται από το τρακ της πρώτης αγωνιστικής και παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ τόσο στον επιθετικό όσο και στον αμυντικό τομέα επικράτησαν της ομάδας ΑΟ Θρίαμβος εκτός έδρας, με 3-0 σετ (25-15, 25-20, 25-18).

ΠΡΩΤΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ 24/11/11
Ήττα για τις αθλήτριες της γυναικείας ομάδας μας στο δεύτερο επίσημο παιχνίδι της σεζόν.
Οι αθλήτριες μας έδειξαν απέναντι στην αντίπαλη ομάδα της Ηλιούπολης που είναι σίγουρο ότι θα διεκδικήσει μια από τις δυο πρώτες θέσεις της κατηγορίας μας αρκετά καλά στοιχεία και προσπάθησαν πάρα πολύ ειδικά στα δυο πρώτα σετ (18-25, 23-25, 10-25).

ΔΕΥΤΕΡΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΑΣ 01/12/11
Νίκη για τις αθλήτριες της γυναικείας ομάδας μας εκτός έδρας στο τρίτο επίσημο παιχνίδι της σεζόν με την ομάδα του Απολλώνιου με 3-0 σετ (25-19, 25-10, 25-15).

ΤΡΙΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΑΣ 08/12/11
Νίκη για τις αθλήτριες της γυναικείας ομάδας μας εντός έδρας στο τέταρτο επίσημο παιχνίδι της σεζόν με την ομάδα του Φοίνικα με 3-1 σετ (28-26, 25-14, 22-25, 28-26).

ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ 15/12/11
Πραγματοποιήθηκε χθες η 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ γυναικών ΕΣΠΕΔΑ, στην οποία ξεχώρισε η νίκη της Ηλιούπολης επί του Πορφύρα με 3-2. Στη βαθμολογία τους δύο πρωτοπόρους τους ακολουθεί ο νεοφώτιστος Πειραικός, που κέρδισε τον Απολλώνιο με 3-0 και κάνει μέχρι τώρα ένα πολύ καλό πρωτάθλημα και ακολουθεί η ομάδα μας στην τέταρτη θέση αφού έχασε εχθές από την ομάδα του Άρη Αμφιάλης σε εκτός έδρας παιχνίδι με 3-2 σετ (17-25, 25-22, 14-25, 25-23, 15-11).

ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΤΤΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ 22/12/11
Ήττα για τις αθλήτριες της γυναικείας ομάδας μας εντός έδρας στο έκτο επίσημο παιχνίδι της σεζόν με την ομάδα της Ευρυαλης με 2-3 σετ (17-25, 27-25, 28-26, 21-25, 7-15).

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ (Μενδρινος), Τριανταφυλλιδου,Πάλι, Ζωρζου, Νικολάκη, Νασκιντασβιλι, Κολυαρδου Μ, Φικάι, Παπουτσιαν, Χριστοφη, Κολυαρδου Ο., Καραπιπερη, Θηραίου, Παπαιωαννου, .