Δευτέρα 25 Απριλίου 2016

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ - ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ 1-3 (vintage)

Με  ήττα (την πρώτη της) συνέχισε το τμήμα γυναικών Vintage στην Α' Φάση του τουρνουά της ΕΣΠΕΔΑ,  απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ  την Κυριακή 24/4 στο  Νέο Κλειστό Ρέντη. Η ομάδα μας μπήκε φοβισμένα με αποτέλεσμα να χάσει τα δυο πρώτα σετ εύκολα. Στο τρίτο σετ θυμήθηκαν τις δυνατότητές τους και παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ πήραν το τρίτο σετ. Με την φόρα του τρίτου μπήκαν και στο 4ο σετ αλλά στο 20-19 κάπου η ικανότητα της αντιπάλου στο servis κάπου η αδυναμία η δική μας στην πρώτη μπάλα (υποδοχή) έφερε το 20-25 και την ήττα με 1-3. Η ομάδα μας κρατάει την πολύ καλή αγωνιστική της παρουσία στα 2 τελευταία σετ απέναντι στη πολύ καλή ομάδα του Αλίμου και στο φαβορί του ομίλου και προχωράμε στα επόμενα με πολύ προπόνηση.

11.ΚΤΗΣΙΦΩΝ  3

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ - ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 3-0, Α.Ε.ΡΕΝΤΗ - ΑΠΣ ΑΜΙΛΛΑ 3-1 (παγκορασίδες Α')

Με  νίκες συνέχισαν οι παγκορασίδες Α' τους αγώνες κατάταξης το Σαββατοκύριακο 23-24/4,  απέναντι στις ομάδες του Πειραϊκού το Σάββατο 23/4 με 3-0 σετ και της Άμιλλας την Κυριακή με 3-1 σετ για το πρωτάθλημα παγκορασίδων Α΄ ΕΣΠΕΔΑ στο Νέο Κλειστό Ρέντη.

Δευτέρα 18 Απριλίου 2016

ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝ - Α.Ε.ΡΕΝΤΗ 1-3 (παγκορασίδες Α')

Με  νίκη συνέχισανοι παγκορασίδες Α' τους αγώνες κατάταξης,  απέναντι στην ομάδα του Τελαμώνα για το πρωτάθλημα παγκορασίδων Α΄ ΕΣΠΕΔΑ. Το Σάββατο 16/4 στο  Κλειστό Σαλαμίναςι η ομάδα μας παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ νίκησε την ομάδα του Τελαμώνα με σκορ
 1-3.(25-22),(17-25),(17-25),(19-25).

Δευτέρα 11 Απριλίου 2016

ΑΠΣ ΦΛΥΑ - Α.Ε.ΡΕΝΤΗ 1-3 (vintage)

Με νίκη συνέχισε το τμήμα γυναικών Vintage στην Α' Φάση του τουρνουά της ΕΣΠΕΔΑ,  απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα και γηπεδούχο ΑΠΣ ΦΛΥΑ  την Κυριακή 10/4 στο  Νέο Κλειστό Ρέντη. Η ομάδα μας παίζοντας  πολύ καλό βόλεϊ κατά διαστήματα νίκησε την ομάδα   ΑΠΣ ΦΛΥΑ με 1-3 σετ. Σε έναν αγώνα που η ομάδα μας πήρε τα 2 πρώτα σετ εύκολα μπαίνοντας δυναμικά και ήταν μπροστά στο 3ο σετ με 23-18 πάλι με σχετική ευκολία. Εκεί όμως κλείδωσε το μυαλό και με 8 λάθη επιπόλαια θα έλεγα, χάσαμε το σετ 26-24 από την αντίπαλη ομάδα, η οποία πήρε τα πάνω της και προσπάθησε να εκμεταλλευτεί στο 4ο σετ τις επιπτώσεις από την πεσμένη μας ψυχολογία αλλά ευτυχώς λειτούργησε η ηρεμία και η ικανότητα των αθλητριών μας και τελείωσαν τον αγώνα.

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ Α.Ε.ΡΕΝΤΗ - ΓΑΝΣ ΜΙΛΩΝ

Το Σάββατο 9/4 οι μικρές αθλήτριες της ομάδας μας (μίνι,πρωταγωνιστικό) συνάντησαν  τις μικρές αθλήτριες από τον Μίλωνα (σύνολο 100 αθλήτριες) , όπου σε ένα μαραθώνιο περίπου 3 ωρών από τις 14.15 έως τις 17.00 έδειξαν τις αρετές τους στο άθλημα του βόλεϊ. Όλες οι αθλήτριες, και των δυο συλλόγων ήταν εξαιρετικές. Έγιναν  αγώνες των 15 πόντων το σετ. Ήταν ο 4ος αγώνας των μίνι μας.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην ομάδα του Μίλωνα για την παρουσία τους στο γήπεδο μας και την αποδοχή της πρόσκλησης μας.
Επίσης πολλά συγχαρητήρια στην κ. Μινα, στον κ.Μιχάλη και στα παιδιά μας για την πρόοδο τους.

ΓΑΣ ΙΑΣΟΝΑΣ - Α.Ε.ΡΕΝΤΗ 0-3 (παγκορασίδες Α')

Με  νίκη ξεκίνησαν οι παγκορασίδες Α' τους αγώνες κατάταξης,  απέναντι στην ομάδα ΓΑΣ ΙΑΣΟΝΑΣ για το πρωτάθλημα παγκορασίδων Α΄ ΕΣΠΕΔΑ. Το Σάββατο 9/4 στο  Κλειστό Σελεπίτσαρι η ομάδα μας παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ νίκησε την ομάδα ΓΑΣ ΙΑΣΟΝΑΣ με 0-3 σετ (13-25, 15-25, 5-25).

Τετάρτη 6 Απριλίου 2016

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ - ΤΥΦΩΝ 3-0 (vintage)

Με νίκη συνέχισε το τμήμα γυναικών Vintage στην Α' Φάση του τουρνουά της ΕΣΠΕΔΑ,  απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του ΤΥΦΏΝ ΑΣ την Κυριακή 3/4 στο   Νέο Κλειστό Ρέντη. Η ομάδα μας παίζοντας  πολύ καλό βόλεϊ κατά διαστήματα νίκησε την ομάδα  του ΤΥΦΏΝ ΑΣ με 3-0 σετ σε έναν αγώνα που η διαφορά δυναμικότητας ήταν αισθητή.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η αγωνιστική)
Α.Ε.ΡΕΝΤΗ - ΤΥΦΩΝ  3-0
ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ - ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  3-0
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ROYKIES  1-3
ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 0-3
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ  - ΓΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ (αναβολή)

Δευτέρα 4 Απριλίου 2016

Α.Σ. Ηλιούπολη - Α.Ε. Ρέντη: Κύπελλο (PHOTOS)

Φωτογραφίες του ημιτελικού ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - Α.Ε.ΡΕΝΤΗ από το greekvolley.com με κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ - ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 1-3 (παγκορασίδες Β')

Με ήττα τελείωσαν οι παγκορασίδες Β' την Α' Φάση,  απέναντι στην ομάδα του ΑΣ Περιστέρι για το πρωτάθλημα παγκορασίδων Β΄ ΕΣΠΕΔΑ. Την Κυριακή 3/4 στο Νέο Κλειστό Ρέντη η ομάδα μας έχασε από την ομάδα ΑΣ Περιστέρι  με 1-3 σετ και αποκλείστηκε από την επόμενη φάση στην οποία θα πέρναγε μόνο με νίκη. Το άγχος λειτούργησε ανασταλτικά στις μικρές μας αθλήτριες και η απόδοση τους κινήθηκε σε χαμηλό επίπεδο. Το αξιοσημείωτο είναι ότι ούτε το Περιστέρι πέρασε γιατί χρειαζόταν νίκη με 3-0, και έτσι στην τριπλή ισοβαθμία με 6 βαθμούς πέρασε η τρίτη της παρέας ΓΣ Άρτεμις ως δεύτερη με πρώτη την ομάδα ΓΣ Ηλιούπολη.

Η ομάδα μας θα συνεχίσει κανονικά στους αγώνες κατάταξης.

Κυριακή 3 Απριλίου 2016

ΔΗΛΩΣΕΙΣ-ΑΣ Ηλιούπολης-ΑΕ Ρέντη, 2ος ημιτελικός, Κύπελλο Γυναικών ΕΣΠΕΔΑ, 02/04/2016

Δηλώσεις στο sportOn air της πασαδορου μας Ειρήνης Νικολάκη (από το 1.28.24 έως και 1.29,18) και του προπονητή μας Γιώργου Μενδρινου από το 1.33.12 έως και 1.35,22

H AΣ Ηλιούπολη προκρίθηκε στον τελικό κυπέλλου της ΕΣΠΕΔΑ καθώς επικράτησε στον ημιτελικό 3-0 της ΑΕ Ρέντη.

Η Ηλιούπολη προκρίθηκε στον  τελικό κυπέλλου της ΕΣΠΕΔΑ καθώς επικράτησε στον ημιτελικό 3-0 της ΑΕ Ρέντη.Με καλύτερο ρυθμό σε όλο τον αγώνα, πολύ καλό σερβίς που πίεσε πάρα πολύ τη νεανική ΑΕ Ρέντη, η Ηλιούπολη πήρε διαφορές σε όλα τα σετ . Η ΑΕ Ρέντη πίεσε μόνο στο τρίτο σετ όταν και χαλάρωσε η Ηλιούπολη κι έκανε λάθη με αποτέλεσμα η ΑΕ Ρέντη να «τρομάξει» αρκετά την τοπική ομάδα καθώς πέρασε μπροστά στ τρίτο σετ 21-19 αλλά η Ηλιούπολη με χαρακτηριστική ψυχραιμία και χάρη στην πείρα των αθλητριών της γύρισε το σετ και πήρε την πρόκριση 25-23.
Τα σετ: 3-0 (25-20, 25-15, 25-23)
ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Παγανέλης): Μυρίλλα, Ξοφάκη, Ξένου, Θεοδωράκη, Χατζηνικολάου, Λιαρομάτη / Καρτσαφλέκη (λ), Αράπη, Λουκατάρη
ΑΕ ΡΕΝΤΗ (Μενδρινός):Λιαδάκη, Καφίρη, Παπά, Τζιορίδη, Ταγκλή, Νικολάκη , Βαρβαρέλη (λ) / Κρανή, Τσαλούρη, Καλαφάτη
Στον άλλο ημιτελικό με μια εντυπωσιακή ανατροπή η Ένωση Ιλίου νίκησε την Δραπετσώνα με 3-2 για να προκριθεί στον τελικό Κυπέλλου γυναικών της ΕΣΠΕΔΑ.
Η Δραπετσώνα αιφνιδίασε στο πρώτο σετ όταν ανέτρεψε το 17-21 και.. γλίτωσε από τα σετ μπολ της Ένωσης Ιλίου. Το δεύτερο σετ ήταν περίπατος για τη Δραπετσώνα αφού η Καραγιαννίδου έκανε τη δουλειά από το σερβις. Η Ένωση Ιλίου ξύπνησε στο τρίτο σετ και και με καλό σερβις και την Σαγάνη πρωταγωνίστρια, κατάφερε να φτάσει στο 3-2.

Τα σετ: 2-3 (28-26, 25-14, 19-25, 13-25, 11-15)

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Χατζηδημητρίου): Δούκα, Βαγγή, Χατζηπέτρου, Καραγιαννίδου, Μπουρέλι, Τζώρτζη / Κρεμμυδά (λ), Ιωάνου, Νροντίση, Λιόλιου
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Νικούλη): Μπανασίου, Ντασιώτη, Χατζάκη, Σαγάνη, Χάλαρη, Δήμα / Καραγιαννίδη (λ), Καλιαφεντάκη, Καποδίστρια

ΕΣΠΕΔΑ Κύπελλο Γυναικών: ΑΣ Ηλιούπολης-ΑΕ Ρέντη 3-0 02/04/2016

Σάββατο 2 Απριλίου 2016

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΛΥΚΕΙΩΝ ΣΤΟ ΝΕΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΡΕΝΤΗ

Στο Νέο Κλειστό Ρέντη πραγματοποιήθηκε από την Τρίτη  έως και την Παρασκευή 1/4 η τελική φάση πετοσφαίρισης Λυκείων (ανδρών,γυναικών) με στόχο την πρόκριση τους στο final four που θα γίνει στην Κύπρο . Έγιναν αγώνες με πλούσιο θέαμα, αμφίρροπες αναμετρήσεις που η νίκες κρίθηκαν στις λεπτομέρειες. Στους τελικούς έφτασαν τα Λύκεια

ανδρών ΓΕΛ ΚΩ με το Ιδ. ΓΕΛ Εκπ. Ζώη με νικητή το
Ιδ. ΓΕΛ Εκπ. Ζώη με 2-1 σετ και

γυναικών ΓΕΛ Ακρωτηρίου Χανίων με το ΓΕΛ Νάξου με νικητή το ΓΕΛ Ακρωτηρίου Χανίων με 2-1 σετ

!!Μπράβο σε όλους και καλή επιτυχία στην Κύπρο!!!