Δευτέρα 29 Φεβρουαρίου 2016

ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ - Α.Ε.ΡΕΝΤΗ 0-3 (παγκορασίδες Β')

Με  νίκη συνέχισαν οι παγκορασίδες Β' την Α' Φάση,  απέναντι στην ομάδα της Αιξωνής για το πρωτάθλημα παγκορασίδων Β΄ ΕΣΠΕΔΑ. Την Κυριακή 28/2 στο Κλειστό του Αγίου Τρύφωνα η ομάδα μας νίκησε την ομάδα ΑΕΓ Αιξωνής με 0-3 σετ.

5.ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ  1

ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - Α.Ε.ΡΕΝΤΗ 0-3 (παγκορασίδες Α')

Με  νίκη συνέχισαν οι παγκορασίδες Α' στην Α' Φάση,  απέναντι στην ομάδα του Πειραϊκού για το πρωτάθλημα παγκορασίδων Α΄ ΕΣΠΕΔΑ. Χθες Κυριακή 28/2 στο  Κλειστό Σαλπεας  η ομάδα μας παίζοντας  καλό βόλεϊ νίκησε την ομάδα του Πειραϊκού με 0-3 σετ.

Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ - Α.Ε.ΡΕΝΤΗ 0-3 (γυναικείο)

Η γυναικεία μας ομάδα για την 17η  αγωνιστική του  πρωταθλήματος ΕΣΠΕΔΑ, στο  Κλειστό ΕΣ Κερατσινίου χθες 24/02/16 νίκησε την ομάδα του Άρη Αμφιάλης με 0-3 σετ (19-25, 14-25, 17-25).
Στη 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄ Εθνική-Εθνικό περιφερειακό πρωτάθλημα Γυναικών Β΄ όμιλος τα αποτελέσματα και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β'

Ο αγώνας παγκορασίδων Β΄ ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ - ΑΕ ΡΕΝΤΗ θα γίνει την Κυριακή 28/2, ώρα 19.30 (αντί 19.00), στο κλειστό γήπεδο ΑΓ.Τρύφωνα.

Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου 2016

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ - ΛΑΧΕΙΟΦΟΡΟ ΑΓΟΡΑ

Η ομάδα μας κάνει λαχειοφόρο αγορά για την οικονομική ενίσχυση της.Έχει δοθεί σε όλες τις αθλήτριες των τμημάτων μας  από ένα μπλοκ που περιέχει 10 λαχνούς με σκοπό να πουλήσουν όσους περισσότερους μπορούν.
Ο αριθμός που θα είναι ίδιος με τα τρία τελευταία ψηφία του πρώτου αριθμού της κλήρωσης του Λαϊκού Λαχείου που θα γίνει στις 1/03/16 ημέρα Τρίτη κερδίζει το ποσό των τριακοσίων ευρώ (300 ευρώ) μετρητά.

Τιμή λαχνού 2,5 ευρώ.

Σημ. Τα μπλοκ θα πρέπει να επιστραφούν το αργότερο μέχρι τη Κυριακή 28/2 είτε δεν πουλήθηκαν είτε μαζί με τα χρήματα των πουλημένων λαχνών γιατί διαφορετικά θα χρεωθούν στην συγκεκριμένη αθλήτρια που το πήρε στην κατοχή της. Τέλος οι λαχνοί που δεν θα πουληθούν και έχουν επιστραφεί δεν θα συμμετέχουν στην κλήρωση και θα ανακοινωθούν με νεότερη ανάρτηση πριν την κλήρωση.

ΑΡΤΕΜΙΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - Α.Ε.ΡΕΝΤΗ 2-3 (παγκορασίδες Β')

Με  νίκη ξεκίνησαν οι παγκορασίδες Β' την Α' Φάση,  απέναντι στην ομάδα Άρτεμις Κορυδαλλού για το πρωτάθλημα παγκορασίδων Β΄ ΕΣΠΕΔΑ. Την Κυριακή 21/2 στο Νέο Κλειστό Κορυδαλλού η ομάδα μας νίκησε την ομάδα Άρτεμις Κορυδαλλού με 2-3 σετ (25-12, 21-25, 25-14, 23-25, 6-15). Η ομάδα μας κατά 9/14 είναι καινούργια ομάδα με αθλήτριες που μπαίνουν για πρώτη φορά μέσα σε αγωνιστικό χώρο και αποτελείται από αθλήτριες ηλικιακά 2003 και 2004 κατά 10/14. Σκοπός αυτού του τμήματος είναι η εκμάθηση δεξιοτήτων του αθλήματος μας μέσα από τις αγωνιστικές υποχρεώσεις και τον ευγενή συναγωνισμό.

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 0-3 (παγκορασίδες Α')

Με  ήττα ξεκίνησαν οι παγκορασίδες Α' την Α' Φάση,  απέναντι στην ομάδα ΓΣ Ηλιούπολης για το πρωτάθλημα παγκορασίδων Α΄ ΕΣΠΕΔΑ. Την Κυριακή 21/2 στο Νέο Κλειστό Ρέντη η ομάδα μας παίζοντας κατά διαστήματα  καλό βόλεϊ έχασε από την ομάδα ΓΣ Ηλιούπολης με 0-3 σετ. Η ομάδα μας αποτελείται κυρίως από αθλήτριες με μικρή αγωνιστική εμπειρία που σε συνδυασμό με τις 4 αθλήτριες μεγαλύτερης εμπειρίας θα προσπαθήσουν να τελειοποιήσουν τις αγωνιστικές τους ικανότητες παρουσιάζοντας στην διάρκεια του πρωταθλήματος την ατομική αλλά και την ομαδική τους βελτίωση.

ΑΚΑΔΗΜΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - Α.Ε.ΡΕΝΤΗ 0-3 (κορασίδες)

Oι κορασίδες μας στην Β' Φάση του πρωταθλήματος κορασίδων Β' Κατηγορίας για τις θέσεις 7-12 το Σάββατο 20/02 στον εκτός έδρας αγώνα στην Αργυρούπολη πραγματοποίησαν την δέκατη νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες με αντίπαλο την ομάδα Ακάδημος Αργυρούπολης την οποία και νίκησαν παίζοντας καλό βόλεϊ  με 3-0 σετ τερματίζοντας στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 30-0 σετ. Ήταν ο τελευταίος αγώνας της χρονιάς για τις κορασίδες μας οι οποίες σε 16 αγώνες συνολικά Α' και Β' φάση είχαν 13 νίκες και 3 ήττες (41-11 σετ) εκ των οποίων οι 2 ήταν από την πρωταθλήτρια της κατηγορίας Άρτεμις Κορυδαλλού. Έκαναν δηλαδή μια πολύ καλή χρονιά. Αρκετές αθλήτριες 6 τον αριθμό ανεβαίνουν ηλικιακή κατηγορία και μπαίνουν σε βαθύτερα νερά. Η ομάδα μας τη νέα σεζόν θα είναι μια διαφορετική ομάδα με πολλές νέες αθλήτριες. Η φιλοσοφία μας δεν αλλάζει όμως ''επένδυση σε  καλούς προπονητές για να μάθουν τα παιδιά μας σωστό βολει'' και ''αξιοποίηση των ακαδημιών μας - παιδιών της γειτονιάς μας''.
Ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους εσάς
 ''Θεοδώρα Γλυκοφριδη, Λίτσα Κράνη, Νίκη Βαρβαρελη, Λυδία Λυχναρά, Ηρώ Μαννέ, Μαριάνα Ζγαρδάνα, Αμαλία Μπουγά, Γιώργος Μενδρινός (προπονητής), Θεοδώρα Βακαλάκη, Σταυρούλα Καραμαλεγκου, Χριστίνα Δενάρδου, Μαρία-Ελένη Κρεμμυδα, Μαρία Κεσισιδου, Θεοδώρα Γραμμενου για το ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΑΞΙΔΙ .

Σάββατο 20 Φεβρουαρίου 2016

Το Σαββατοκύριακο ανοίγει αυλαία του πρωταθλήματος παγκορασίδων της ΕΣΠΕΔΑ.

Το Σαββατοκύριακο 20-21 Φεβρουαρίου ξεκινάει το πρωτάθλημα των παγκορασίδων της ΕΣΠΕΔΑ. Η ομάδα μας συμμετέχει με 2 τμήματα Α' και Β'.

Τμήμα Παγκορασιδες Α' (προπονητής Γ. Μενδρινός)

10.    ΚΕΣΕΣΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ   2001

Τμήμα Παγλορασιδες Β' (προπονητής Μ. Παπανικολάου)

ΙΡΙΔΑ - Α.Ε.ΡΕΝΤΗ 2-3 (γυναικείο)

Η γυναικεία μας ομάδα για την 16η  αγωνιστική του  πρωταθλήματος ΕΣΠΕΔΑ, στο  Κλειστό Νέας Σμύρνης χθες 17/02/16 νίκησε την ομάδα της Ιριδας με 2-3 σετ (25-21, 28-26, 21-25, 10-25, 7-15).
Στη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄ Εθνική-Εθνικό περιφερειακό πρωτάθλημα Γυνακών Β΄ όμιλος τα αποτελέσματα και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Α.Ε.ΡΕΝΤΗ - ΜΙΛΩΝ 1-3 (γυναικείο)

Με ήττα συνέχισε η γυναικεία μας ομάδα το πρωτάθλημα απέναντι στην ομάδα του ΜΊΛΩΝΑ με 3-1 σετ στον εντός έδρας αγώνα που έγινε χθες Τετάρτη.